KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW


Keratynowe prostowanie włosów Sosnowiec, Śląsk - odbudowa włosów

Zabiegi keratynowego prostowania i odbudowy włosów wykonuję wyłącznie na certyfikowanej profesjonalnej keratynie profesjonalnymi produktami marki Amazon Keratin. Keratynowe prostowanie włosów to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających włosy.
Terapia jest oparta na zastosowaniu keratyny, która jako organiczna, naturalna substancja i podstawowy budulec włosów daje im szansę powrotu do ich pierwotnego stanu, czyli zdrowego wyglądu. Sam zabieg odbywa się poprzez wprasowanie we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego przy użyciu prostownicy rozgrzanej do około 230 stopni. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszystkie ubytki. Kiedy struktura włosa zostanie zrekonstruowana, łuska zamyka się.
Włosy poddane keratynowemu prostowaniu, są dogłębnie odbudowane. Trzeba jednak pamiętać, że podczas tego zabiegu ta „odbudowa” nie ma sensu dosłownego, a jedynie polega na uzupełnieniu ubytków keratyny w łodygach włosa. Oznacza to, że podczas keratynowego prostowania wypełnione zostają wszelkie ubytki, do których dochodzi podczas stylizacji włosów gorącym powietrzem lub podczas zabiegów takich jak farbowanie czy kręcenie włosów.

Każda metoda stylizacji niszczy włosy w pewnym zakresie. Każde mycie, czesanie czy związywanie, doprowadza do uszkodzeń włosów. Tak samo jest w przypadku działania czynników atmosferycznych takich jak wiatr, mróz czy ostre słońce. Im włosy są dłuższe, tym większej ilości uszkodzeń są poddawane. Z czasem zawarta w nich keratyna ulega uszkodzeniu i zostaje z włosów wypłukana. To natomiast sprawia, że włosy stają się suche, matowe, ich końcówki się rozdwajają, a wykonanie atrakcyjnej fryzury staje się coraz trudniejsze. Zniszczone włosy stają się suche, a tym samym puszą się i bardzo mocno reagują na wilgotność powietrza. Większa niż normalna wilgotność doprowadza do ogromnego spuszenia końcówek włosów, przez co włosy zaczynają wyglądać jak „szczotka”. Utrudnia to ich układanie, coraz trudniej jest włosy związać, poszczególne kosmyki odstają od całej fryzury, a co za tym idzie, jej wygląd pogarsza się dosłownie z tygodnia na tydzień. Keratynowe prostowanie włosów sprawia, że kosmyki zostają maksymalnie wygładzone. Włosy stają się lejące, bardzo mocno błyszczą i tworzą gładką taflę.

– Dzięki zabiegowi keratynowego prostowania uzupełniamy ubytki we włosach, a tym samym odwracamy zaistniałe już uszkodzenia. Włosy znowu stają się zdrowe i silne oraz błyszczą jak dawniej. Należy pamiętać, że jest to przede wszystkim zabieg pielęgnacyjny, w związku z czym nie ma 100% gwarancji, że po nim włosy będą proste jak „druty”. Nie jest to prostowanie chemiczne, które zmienia strukturę włosa, ale dogłębne odżywienie keratyną, czego skutkiem ubocznym jest wyprostowanie w mniejszym lub większym stopniu.

Po kuracji wskazane jest używać łagodnych szamponów . Zwykłe szampony szybciej wypłukują keratynę. Pielęgnacja pozabiegowa jest bardzo ważna! Efekt utrzymuję się 2-6 miesięcy, a regularne powtarzanie zabiegu keratynowego prostowania włosów sprawia, że włosy stają się bardziej proste. Keratynowe prostowanie nie niszczy włosów, a jego zadaniem jest odbudowanie zniszczonych partii włosów, zregenerowanie ich i odżywienie. Kiedy keratyna się już wypłucze, włosy wracają do stanu przed zabiegiem , dlatego cały czas dbamy o włosy, aby ich nie narazić na kolejne zniszczenia. Przy włosach cieniowanych wykonuję polerowanie włosów, ścinając zniszczone końce bez straty na długości, a do włosów obcinanych na prosto, jednej długości, wykonuję podcinanie zwykłymi, bądź gorącymi nożyczkami uszczelniając je.

Keratynowe prostowanie i odbudowa włosów Sosnowiec, Śląsk