Rozjaśnianie się włosów po nanoplastii

14 czerwca 2024 Autor Eve Keratin 0

Rozjaśnianie się włosów po nanoplastii
Nie wiem, czy wszyscy wiedzą ale włosy po zabiegu nanoplastii rozjaśniają się. Ciężko przewidzieć jaki będzie efekt finalny. To wszystko zależy od naturalnego odcienia włosów, użytej farby, odstępu od farbowania a także od użytego produktu i samej procedury wykonania 🙂
Włosy farbowane na ciemno, ciemne brązy ,czarne rozjaśniają się dość mocno więc musisz być przygotowana na ewentualną zmianę. Możesz je zafarbować po 5 dniach ( to takie umowne ) jeśli bardzo przeszkadza Ci nowy odcień włosów umyj je kilka razy i możesz farbować 😉 z blondami jest troszkę inaczej na pewno poczekalalabym jakieś 3 tygodnie.

Wiele Pań bardzo lubi ten efekt rozjaśnienia, liczą na to i czekają na zmianę. To takie nieinwazyjne rozjaśnianie, dekoloryzacja 🙂 włosy mogą się rozjaśnić w mniejszym lub bo większym stopniu. Doświadczony stylista czasem może nad tym zapanować jednak ze względu na zawartość kwasów owocowych w produkcie, pod wpływem temperatury z suszarki i prostownicy włosy stają się jaśniejsze.
Przy blondach, jeśli już wykonujemy zabieg na włosach blond , bo kondycyjnie się nadają, włosy lubią się ocieplać. Są specjalne Nanoplastie dedykowane włosom blond z fioletowym pigmentem zapobiegającym żółknięciu jednak nie zawsze się to udaje. Zależy to także od farby i rodzaju włosa. Z kolei włosy naturalne finalnie nie zmieniają swojego odcienia jednak na początku może być widoczny inny odcień włosów, jaśniejszy lub cieplejszy jednak to do miesiąca powinno sie wypłukać i włosy które nie były wcześniej farbowane nie mają widocznej różnicy w odcieniu.
Pamiętajmy też o tym, że proste włosy naturalnie odbijają światło, więc inny będzie odbiór kolorystyczny na włosie prostym , a inny na kręconym.
Dlatego dopytaj osobę wykonującą zabieg o kolor i efekt finalny abyś nie była zaskoczona 😉