Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

PIELĘGNACJA WŁOSÓW PO KERATYNOWYM PROSTOWANIU

6 maja 2019 Autor Eve Keratin 0

ZALECENIA PO WYJŚCIU Z SALONU

Pielęgnacja włosów jest bardzo istotnym elementem po keratynowym prostowaniu. Samo prostowanie to połowa sukcesu – reszta zależy od Ciebie.

  1. Jeśli na włosach masz produkt i Twoim zadaniem jest umycie głowy samodzielnie w domu, pozwól na prace produktu na łusce włosa zgodnie z zaleceniem osoby wykonującej zabieg. W zależności od produkty i zabiegu włosy myjemy po danym czasie. Są różne warianty: w salonie tego samego dnia, w domu po ok. 3 godzinach, na następny dzień rano lub po upływie 24 godzin. Nie musisz trzymać Produktu na włosach i nie myć włosów przez 2, 3 czy 4 dni nie ma takiej potrzeby. Są różne produkty a keratyny coraz nowszej generacji dlatego czas pierwszego mycia i zmycia produktu z włosów uzgodnij z osobą wykonującą zabieg.
  2. Upewnij się, że nie zmoczysz włosów do pierwszego mycia po zabiegu. Ten czas jest potrzebny na pracę produktu na łusce włosa. W tym czasie keratyna zamyka się w łuskach. Wilgoć może wypłukać białka infuzyjne, co ostatecznie może doprowadzić do puszenia się włosów.
    3.- Nie spinaj włosów w kucyk, kok, warkocze itp.
  • Nie zakładaj za ucho
  • Pozostaw je rozpuszczone i proste, aby uniknąć wgnieceń we włosach podczas wchłaniania keratyny
  • Nie nakładaj żadnych produktów na włosy zanim zmyjesz keratynę z włosów. To czas na pracę produktu na łusce włosa.
  1. Jeśli włosy odegną się po spaniu należy dokładnie je przeprostować prostownicą jeszcze przed zmyciem i poprawić ewentulalne odgniecenia.
  2. Po pierwszym myciu włosów, jeśli zdecydujesz, że chcesz związać włosy, użyj miękkiej gumki do włosów i możesz już zakładać włosy za ucho.

PIELĘGNACJA WŁOSÓW PO KERATYNOWYM PROSTOWANIU


Po każdym myciu włosy muszą być zawsze bezwzględnie wysuszone suszarką na średnim nawiewie. Włosy czeszemy od góry do dołu i tak też trzymamy suszarkę w dół aby nie rozchylać łuski włosa. Powinniśmy unikać ich samodzielnego wyschnięcia. Nie wpływa to na trwałość włosów ale zawsze będą lepiej wyglądały po wysuszeniu i domknięciu łuski).

ODGNIATANIE

Nie należy iść spać w wilgotnych włosach, ponieważ rano będą poodgniatane. Włosy po nocy mają prawo się odgnieść. Śpimy, przewracamy się, pocimy w nocy czy leżymy na włosach. Dlatego tak jak położylibyśmy się spać w wyprasowanej koszuli, to wstalibyśmy w wymięte. Tak samo nasze włosy mają prawo odgiąć się w trakcie snu. Mogą także odgnieść się po spięciu gumką i chodzeniu dłużej w kucyku. To zawsze dużo zależy od włosów i ich podatności na odgniatanie się. Jeśli włosy się zagną można je poprawić bez prostownicy mocząc wodą lub przeczesując mokrą szczotką, rozczesać i przesuszyć. Produkty mają właściwości termoaktywne więc włosy można w ten sposób odświeżyć.

SZAMPON

Używamy szamponów bez mocnych detergentów, zamienników sodu i soli. Sód znajduje się w SLS (Sodium Lauryl Sulfate) . Mocne szampony zwykle dobrze się pienią ale także rozchylają łuskę włosa przyczyniając się do szybszego wypłukiwania keratyny z włosów. Zawsze wybierając szampon zwracamy uwagę na skład, nie na marketingowy opis z przodu. Skład znajdziemy z tyłu etykiety. Detergenty w szamponach przeważnie znajdziemy zaraz na drugim miejscu w składzie zaraz po wodzie (aqua). Składniki zobaczymy w kolejności od tego którego jest najwięcej – na początku składu. Do tego którego zawartość i stężenie jest najmniejsze – na końcu składu. Jeśli dany składnik występuje gdzieś na samym końcu składu oznacza to, że tego składnika jest niewiele.

SÓL

Sodium chloride, czyli zwykła kuchenna sól, nie powinna znajdować się w składzie kosmetyków po keratynie. Po co w kosmetykach sól? Jednak jeśli jest na końcu składu to znaczy, że nie jest jej wiele. Jednak wtedy w składnikach powinna znaleźć się substancja która zmieni pH produktu np kwas cytrynowy lub kwas mlekowy. PH w pielęgnacji pozabiegowej odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu się efektów zabiegów i wyglądzie lśniących sypkich włosów. Przy utrzymaniu zrównoważonego pH łuski włosa się domkną a włosy pozostaną błyszczące. Dlatego w pielęgnacji dedykowanej pozabiegowej producent tworzy produkt w odpowiednich proporcjach.

SAMPON

Skład i pH sprawią wówczas, że włosy po zabiegu wyglądać będą tak jak powinny. Szampon stosowany po zabiegu ma wpływ na długość utrzymywania się efektu prostych i pięknych włosów. Polecamy po zabiegach sprawdzone produkty o dobrym składzie, dobrze skoncentrowane i wydajne. Produkty dostępne w salonie lub na stronie internetowej gdzie można złożyć zamówienie.

pH

Najważniejsze aby unikać szamponów rozchylających łuskę włosa przez co wypłukiwać będą się składniki wprowadzone do włosa. Nie należy także używać żadnych szamponów dla dzieci które mają wysokie pH, by nie szczypały dzieci w oczy. Przeciwłupieżowe mocne szampony także odstawiamy. Wysokie pH (powyżej 5,5) rozchyla łuskę włosa. Na rynku dostępne są już łagodne szampony przeciwłupieżowe które nie wpłyną na trwałość zabiegu. Zapytaj osobę wykonującą zabieg i zwróć się do niej z ewentualnym problemem razem znajdziecie rozwiązanie.

Pielęgnacja włosów po zabiegu jest bardzo ważna dlatego potrzebne są dobre kosmetyki. Częste jest, że są osoby które latami używały tylko bardzo mocnych lub bardzo mocnych przeciwłupieżowych szamponów, nie używały odżywek itd. Ważne, aby zmienić nawyki, skóra głowy przyzwyczajona do tak mocnej pielęgnacji musi także przyzwyczaić się do nowego innego łagodniejszego traktowania. Sebum może więc produkować się dalej tak samo, a detergent będzie delikatniejszy więc skóra głowy może bardziej się przetłuszczać. W niektórych szamponach i odżywkach jest mnóstwo silikonów oblepiających łuskę włosa. Przez to włos wydaje się bardziej lśniący, zdrowy. To złudzenie bo po zmyciu produktu i oczyszczeniu włosa widać prawdziwy stan włosa.

ZAMIENNIKI

Dlatego kiedy nie zdecydujecie się na pielęgnację profesjonalną trzeba liczyć się z ryzykiem. Bowiem nie każdy szampon i odżywka będzie odpowiadał wymaganiom Waszych włosów. Mimo że nie będą zawierały w składzie siarczanów czy mocnych detergentów. Jeśli chcesz kupić szampon we własnym zakresie, zrób zdjęcie składu z tyłu butelki i wyślij abyśmy to razem skonsultowali. Otrzymacie po zabiegu zalecenia dotyczące pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu.

Udostępnimy też informacje o bezpiecznych szamponach, które są ogólnodostępne. Unikniemy w ten sposób sytuacji, że kupujecie szampony ze złym składem wpływające na trwałość efektów. Pamiętajcie, że nie każdy szampon z napisem bio, 98% naturalny będzie oznaczał, że nadaje się po zabiegu. Składniki mogą być naturalne ale i tak wpływające na trwałość zabiegów np sól morska czy detergenty mocne ale pozyskiwane naturalnie. Dlatego dzielimy się z Wami informacjami o łagodnej zamiennej świadomej pielęgnacji. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy decydują się na profesjonalną pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu. Chcemy abyście jak najdłużej mogli cieszyć się z efektów zabiegów. To czym myjecie włosy jest Waszą indywidualną decyzją. Należy liczyć się jednak z tym, że efekt niekoniecznie będzie taki jak po profesjonalnej pielęgnacji. Przede wszystkim na bardziej zniszczonych , rozjaśnionych włosach które są bardziej wymagające w pielęgnacji wymagając bardziej skoncentrowanego składu.

OLEJEK

Po umyciu zaleca się użycie niewielkiej ilości olejku do włosów. Nie powinno być w składzie alkoholu. Można także użyć kremu wygładzającego dla lepszej stylizacji i wygładzenia a także zabezpieczenia końcówek włosów przed zniszczeniami.

KERATYNA

Przez pierwszy miesiąc nie zaleca się kosmetyków z dużą zawartością keratyny by nie przebiałkować włosów. Po miesiącu, jeśli nie posiadasz pielęgnacji po keratynowych zabiegach możesz dodawać kilka kropel keratyny hydrolizowanej. Można ją dodać np do maski w zależności od produktu i stężenia – najlepiej skonsultuj to z osobą wykonującą zabieg.

FARBOWANIE

Włosy można farbować około 2 tygodnie przed jak i 2 tygodnie po zabiegu. Należy się jednak liczyć z tym, że włosy farbowane mogą się delikatnie rozjaśnić. Szampon oczyszczający użyty w trakcie zabiegu oraz sam produkt w połączeniu z temperaturą mogą to spowodować. Rozjaśnianie najlepiej wykonać przed zabiegiem keratynowym. Rozjaśniacz zawsze będzie miał wpływ na trwałość zabiegu (należy pracować na niższym % wody) . Wykonując rozjaśnianie po zabiegu keratyna ma szansę uzupełnić ubytki które pojawiły się we włosie w trakcie rozjaśniania.

LAKIER, SUCHY SZAMPON

Lakier do włosów, pianka, żele, gumy, suche szampony – należy zachować ostrożność. Ponieważ wiele z tych produktów zawiera alkohol, żywicę lub inne składniki, które mogą pozbawić włosy wilgoci i skrócić trwałość efektów. Regularne stosowanie na pewno będzie miało wpływ ale raz na jakiś czas nic się nie stanie. Sprawdź etykiety swoich produktów do stylizacji i unikaj tych zawierających alkohol i siarczany. Unikanie stosowania tych dwóch składników jest doskonałym pomysłem na posiadanie miękkich, zdrowych włosów

BASEN

Po pierwszym myciu włosów (po zmyciu produktu z włosów) , możesz pływać zarówno w morzu, jak i w chlorowanym basenie. Jednak zarówno chlor, jak i sól skrócą żywotność efektu. Zdecydowanie zalecamy stosowanie olejku arganowego, kremu leave in albo innego produktu, aby zminimalizować wchłanianie soli i chloru. Można także, zanim zmoczysz włosy w chlorowanej wodzie, opłukać je zwykłą wodą spod prysznica bez chloru. Włosy nie będą już miały tyle miejsca na wodę chlorowaną. Jeśli masz możliwość, użyj czepka gumowego.
Po zakończeniu pływania spłucz włosy czystą wodą. Zdecydowanie odradzamy siedzenie na słońcu z pozostałościami soli lub chloru na włosach.

POSZEWKA

Pomyśl o zmianie poszewki na poduszkę z bawełnianej na jedwabną. Bawełniane poszewki na poduszki mogą powodować tarcie we włosach podczas snu, co skróci efekty zabiegu. Jedwab powoduje niewielkie tarcie, co przedłuży korzyści z kuracji keratyną a włosy nie będą podatne na uszkodzenia w trakcie snu.

Już wiesz, że

pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

odgrywa bardzo ważną rolę. Nie wystarczy poddać się zabiegowi. Cała reszta zależy od tego co zrobisz po zabiegu i jak będziesz dbać o włosy. Tylko wtedy będziesz się cieszyć długotrwałym pięknym efektem.

Niezastosowanie się do zaleceń pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu oraz użycie niewłaściwych szamponów skutkuje nie uznaniem ewentualnej reklamacji.

W sklepie znajdziesz profesjonalne szampony i odżywki po keratynowym prostowaniu.

PIELĘGNACJA WŁOSÓW PO KERATYNOWYM PROSTOWANIU

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu