nanoplastia-włosów-czym-sie-rozni-od-keratyny

Różnice – Nanoplastia włosów czym się różni od keratynowego prostowania

29 kwietnia 2019 Autor Eve Keratin 0

Różnice - Nanoplastia włosów czym się różni od keratynowego prostowania

NANOPLASTIA włosów czym się różni od keratynowego prostowania

Czy kiedykolwiek słyszałeś o nanoplastyce? To rewolucyjny zabieg na włosy, który przebudowuje włosy od wewnątrz. Wynik? Zdrowe, gładkie, zregenerowane i bardzo naturalnie proste włosy na długie miesiące. Artykuł przybliży różnice i da odpowiedź na część pytań czym różni się nanoplastia włosów od zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Jeśli marzysz o gładkich, lśniących, miękkich i naturalnych włosach , to nanoplastyka może być rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów. Jest to  bardzo skuteczna kuracja dla włosów,  która obiecuje je wyprostować, zadziałać dogłębnie i naprawić, aby uzyskać efekt zdrowych i miękkich włosów. Ponadto efekt jest długotrwały.

Być może słyszałeś o  prostowaniu keratynowym , taninoplastyce, prostowaniu japońskim i prostowaniu brazylijskim. Ale  nanoplastyka zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości.  Chcesz wiedzieć, na czym polega ten zabieg i dlaczego pokochało go już tyle osób? Postaramy się wyjaśnić działanie i nakreślić czym się różni nanoplastia włosów od keratynowego prostowania.

Chociaż loki i fale sprawiają, że włosy wyglądają oryginalnie, to proste włosy  pozostają jedną z   ulubionych  i najbardziej pożądanych stylizacji . Stosujemy prostownice i inne zabiegi , które obiecują nam oczekiwany efekt. Niestety często efekt nie jest długotrwały i wystarczy trochę wilgoci by włosy zaczęły puszyć się na nowo. Wydaje się, że nigdy nie znajdujemy najskuteczniejszego rozwiązania i często nie jesteśmy do końca zadowoleni z efektów zabiegów mających wyprostować włosy. Nanoplastia może to zmienić i sprawić, że nawet oporne włosy w końcu będą proste na długo.

Nanoplastyka: zabieg od środka

Nanoplastyka to technika, która stosunkowo niedawno dołączyła do rodziny  zabiegów prostowania włosów  i dlatego nie jest jeszcze dobrze znana. Ale na czym to polega?

Nanoplastyka narodziła się z nanotechnologii , nauki która manipuluje strukturą molekularną komórek – w tym przypadku naczyń włosowatych – i ich atomów. W tej technice wykorzystuje  się nanosfery, małe cząsteczki, które są nakładane na włosy, aby osadzić we włóknach włosów naturalne składniki aktywne używane w zabiegu, w tym  olejki, aminokwasy, witaminy i proteiny . Wreszcie te nanosfery przekształcają się w jony dodatnie i ujemne. One z kolei łączą się ze sobą, aby zregenerować nasze włosy, wypełniając je keratyną. Dzięki zastosowaniu tych składników włosy odzyskują blask, zdrowy wygląd, siłę i miękkość.

Po zabiegu możesz myć i pielęgnować włosy tak samo regularnie jednak dla uzyskania satysfakcjonujących i długotrwałych efektów ważna jest pielęgnacja. Używaj produktów dedykowanych po nanoplastii włosów lub kosmetyków nie zawierających siarczanów o zrównoważonym pH. Dzięki temu będziesz cieszyć się efektem na długo.

Skuteczniejsze niż prostowanie keratynowe

Czy nanoplastyka to to samo, co prostowanie keratynowe ? Nie, to nie jest to samo. Nanoplastyka jest skuteczniejszą techniką, ponieważ oprócz nawilżenia i zmniejszenia puszenia się, zmiękcza włosy . Aby zabiegi z keratyną, która jest białkiem były skuteczne, muszą być przeprowadzane razem z  witaminami , olejkami i innymi składnikami i to nam daje nanoplastyka. Ponadto jest to  w 100% organiczna, ekologiczna i bezformaldehydowa technika.

Różnice

 • Keratynowe prostowanie działa na zewnątrz włosa, a nanoplastia na mostki od środka. Nanoplastia ma mniejsze cząsteczki więc działa w środku na nanocząsteczkach bez konieczności rozchylania łuski włosa. Przy keratynie rozchylamy łuskę włosa aby później wtłoczyć produkt.
 • Głównym celem nanoplastii jest wyprost włosów, z kolei przy zabiegach keratynowych jest to uboczny efekt zabiegu więc włosy mogą ale nie muszą być proste. W zależności od podatności włosów na keratynę, rodzaju włosów, stopnia zniszczenia itd.
 • Przy keratynie: włosy nie będą się puszyć, reagować na wilgoć, będą odżywione, zregenerowane i wyprostowane w mniejszym lub większym stopniu. W zależności od włosów a także użytego preparatu

Opary

 • w trakcie zabiegu mniej lub bardziej drażniące opary. Keratyny teoretycznie bezformaldehydowe mają zamienniki tego składnika. W związku z tym ten gaz będzie wydzielał się także w trakcie zabiegu. Są różne rodzaje produktów, oparte na starszej i nowszej technologii ale nie ma keratyny bez formaldehydu. A jeśli ktoś mówi, że jest – to kłamie. Im większe stężenie w składzie tym keratyna i wyprost mocniejszy. Gaz wydziela się w trakcie, także po zamiennikach w mniejszym lub większym stopniu. Keratynowe prostowanie bez tego składnika byłoby po prostu zupełnie nietrwałe. (Nie obawiaj się – nie są to takie stężenia aby miały wpływ na Twoje zdrowie w trakcie wykonywania zabiegu). Przy nanoplastii składnikiem aktywnym jest często karbocysteina (jest już składnikiem także niektórych keratyn). Jest to zamiennik formaldehydu, który także przy wysokich temperaturach wydziela ten gaz. Produkt jednak najczęściej podpłukujemy lub spłukujemy w całości w związku z czym oparów jest stosunkowo mniej i nie jest to składnik tak drażniący jak formaldehyd. Są także nanoplastie bez karbocysteiny a oparte o związki roślinne w związku z czym nanoplastia jest bezpieczniejsza, bardziej naturalna składem a mocniejsza w działaniu.

Kiedy myjemy?

 • włosy w zależności od użytego preparatu do zabiegu keratynowego można umyć od razu po zabiegu, po 3h, na następny dzień, po 24h, za 2 lub 3 dni ( w tym czasie włosy musza być proste i suche). Kiedyś były keratyny, które należało przetrzymać na włosie nawet 7 dni. Wszystko się zmienia z biegiem czasu i jest na rynku mnóstwo produktów. W związku z tym nie sugeruj się wytycznymi jakie otrzymała od swojego fryzjera koleżanka. Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od osoby która wykonywała zabieg u Ciebie. Przy nanoplastii – włosy myjemy od razu na miejscu w salonie. Zabieg musi być zneutralizowany odpowiednią maską, która przywróci włosom prawidłowe pH. Po wyjściu z salonu włosy można już założyć za ucho, spiąć delikatnie i zmoczyć – nic im nie grozi.

Ile się utrzymuje

 • trwałość keratynowego prostowania: w zależności od rodzaju włosa, jego kondycji, naturalnej podatności na keratynę, użytego produktu (mocniejsza keratyna brazylijska czy delikatniejsza) ale teoretycznie można przyjąć ogólne ramy 3-6 miesięcy). Przy mocniejszych keratynach dłużej lecz przy keratynie wyprostu włosa nie można obiecać. Przy nanoplastii już tak. Włosy myjemy na miejscu i widzimy efekt końcowy prostych lśniących włosów. Przyjmuje się, że trwałość nanoplastii to od 6 miesięcy wzwyż. Często włos pozostaje już prosty do ścięcia w związku z czym ważne, aby przemyśleć dobrze decyzję o zabiegu i być jej pewnym.

  Są to dwa różne zabiegi i różnice można mnożyć. Ale mam nadzieję, że powyższe porównanie dało odpowiedź na część pytań czym się różni nanoplastia włosów od keratynowego prostowania.

To nie tylko nieskomplikowany zabieg ale też trwałe efekty. Nanoplastia nie uszkadza włókna włosa. Ale kolejną wielką zaletą jest to, że w przeciwieństwie do innych metod, możesz zmoczyć włosy i nałożyć dowolny produkt od razu po wyjściu z salonu. Włosy myjemy na miejscu w salonie więc możesz je już spinać, brać za ucho i zmoczyć.

Jak przebiega zabieg nanoplastyki?

Zabieg nanoplastyki może trwać kilka godzin, ale jego efekty mogą być widoczne na włosach od 6 miesięcy wzwyż.

Pierwszy krok

Przed rozpoczęciem kuracji należy umyć włosy samym szamponem lub przyjść na zabieg już z umytymi włosami. Nie nakładaj wtedy odżywki, olejków lakieru itd. Gdy włosy są suche produkt nakłada się pędzelkiem fryzjerskim, nie nakładając go na cebulki włosów. Produkty do nanoplastii zawierają w swoim składzie między innymi masło shea, olej arganowy, keratynę, kolagen, proteiny jedwabiu, serynę, kwas taktyczny i witaminy. Następnie należy odczekać z produktem na włosach najlepiej przykrywając je foliowym czepkiem. Czas czekania z produktem na włosach jest uzależniony od rodzaju użytego preparatu, włosa, porowatości, zniszczenia i skrętu.

Drugi krok

Po tym czasie produkt częściowo lub w całości zostanie usunięty ciepłą wodą, a następnie osuszony ręcznikiem, starając się usunąć jak najwięcej wody.

Trzeci krok

Teraz czas na suszenie. Najlepiej włosy suszyć z wolnej ręki.

Czwarty krok

Czas rozczesać i aktywować produkt we włosie temperaturą. W tym celu użyjemy prostownicy ze specjalnymi płytkami które domkną łuskę włosa . Użyta do zabiegu temperatura zależy od rodzaju włosów, które mają być poddane zabiegowi. Tak więc na kręconych włosach konieczne będzie stosowanie wyższych temperatur. Nie martw się jednak nie prostujemy na “goły” włos. W dalszym ciągu jest na nim preparat chroniący w pewnym stopniu włos przed temperaturą.

Kilka praktycznych porad

 • Aby w pełni wykorzystać zabieg, najlepiej wysuszyć włosy suszarką do włosów, ponieważ to temperatura aktywuje efekt prostowania. Jeśli włosy wyschną same, twoje włosy mogą być lekko pofalowane, ale nie będą się puszyć.
 • Nanoplastyka jest bardzo skuteczna na włosach falowanych, lekko kręconych a także tych z wyraźnymi lokami.
 • Nanoplastyka jest wysoce zalecaną technologią dla wcześniej poddanych zabiegowi włosów, ponieważ oprócz wyprostu jest w stanie je także odżywić od wewnątrz. Włos jednak MUSI być w dobrej kondycji by nanoplastia miała podstawę do działania wewnątrz włosa. Ponadto nie zawiera kwasu glikolowego i formaldehydu.

Mam nadzieję, że artykuł będzie pomocny i da odpowiedź na część pytań

czym się różni nanoplastia włosów od keratynowego prostowania

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂