KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW


Keratynowe prostowanie włosów Sosnowiec, Śląsk - odbudowa włosów

Keratynowe prostowanie włosów to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających włosy.
Terapia jest oparta na zastosowaniu keratyny, która jako organiczna, naturalna substancja i podstawowy budulec włosów daje im szansę powrotu do ich pierwotnego stanu, czyli zdrowego wyglądu. Sam zabieg odbywa się poprzez wprasowanie we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszystkie ubytki. Kiedy struktura włosa zostanie zrekonstruowana, łuska zamyka się.
Włosy poddane keratynowemu prostowaniu, są dogłębnie odbudowane. Trzeba jednak pamiętać, że podczas tego zabiegu ta „odbudowa” nie ma sensu dosłownego, a jedynie polega na uzupełnieniu ubytków keratyny w łodygach włosa. Oznacza to, że podczas keratynowego prostowania wypełnione zostają wszelkie ubytki, do których dochodzi podczas stylizacji włosów gorącym powietrzem lub podczas zabiegów takich jak farbowanie czy kręcenie włosów. Keratynowe prostowanie nie niszczy włosów, a jego zadaniem jest odbudowanie zniszczonych partii włosów, zregenerowanie ich i odżywienie.

Należy pamiętać, że jest to przede wszystkim zabieg pielęgnacyjny, w związku z czym nie ma 100% gwarancji, że po nim włosy będą proste jak „druty”. Nie jest to zabieg prostujący włosy, ale dogłębne odżywienie keratyną, czego skutkiem ubocznym jest wyprostowanie w mniejszym lub większym stopniu. (zabieg prostujący >>> nanoplastia)

Po kuracji wskazane jest używać dedykowanych lub łagodnych szamponów . Zwykłe szampony szybciej wypłukują keratynę. Pielęgnacja pozabiegowa jest bardzo ważna! Na miejscu można zakupić odpowiednie produkty dedykowane a także omówię pielęgnację pozabiegową. Efekt utrzymuję się 3-6 miesięcy.
Włosy można umyć już na następny dzień po wykonanym zabiegu. Z uwagi na opary uwalniające się w trakcie keratyny nie wykonuję kobietom w ciąży.

Cena za zabieg uzależniona jest od długości i gęstości włosów.
Czas trwania:2-3h
Keratynowe prostowanie i odbudowa włosów Sosnowiec, Śląsk